Hakkımızda

1969 yılında Boru Sanayi A.Ş. bünyesinde ilk tasarım ve üretimlerini gerçekleştiren Borusan Mühendislik, 1978 yılında ayrı bir kuruluş olarak Borusan Holding içerisinde özerk kurumsallığını kazanmıştır.
Değişik sektörlerde faaliyet gösteren üretici firmalara gereksinim duydukları makine ve teçhizatın üretimini ve endüstriyel sistemlerinin bakımlarını gerçekleştirmektedir.
Borusan Mühendislik, dünya çapında hizmet veren teknoloji tedarikçileri ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Teknoloji tedarikçisi konumunda bulunan şirketlerin farklı ülkelerdeki projeleri için imalat yapmaktadır.
Günümüzde Bursa/Gemlik'te 10.630 m² kapalı, 10.370 m² açık olmak üzere toplam 21.000 m² alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Borçelik başta olmak üzere, Borusan Mannesmann Boru, Kerim Çelik ve Bursa civarında bulunan endüstri tesislerine periyodik ve planlı bakım hizmetleri sunuyor.
Hizmet verdiği işletmelerin verimliliğini artırmak amacıyla mühendislik hizmetlerini gerçekleştiriyor.
Borusan Mühendislik bünyesinde ‘Gemlik Fabrika Üretim ve Servis Hizmetleri‘ faaliyetleri kapsamında 2012 İtibariyle 74 mavi yakalı, 37 beyaz yakalı, toplam 110 kişi çalışıyor.

Hakkımızda - Borusan Mühendislik
Borusan Mühendislik Teknoloji tedarikçisi konumunda bulunan şirketlerin farklı ülkelerdeki projeleri için imalat yapmaktadır.
Hakkımızda, anahtar kelimeler