Sosyal Sorumluluk

Topluma Katkı
Kurulduğu günden bugüne, toplumdan kazandığını yine topluma yaptığı yatırımlarla paylaşmayı ilke edinen Borusan; kültür, sanat ve eğitimin en büyük destekçisi oldu. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Borusan Quartet, Müzik Evi, Çocuk Korosu ve Müzik Kütüphanesi ile Borusan Kültür Sanat (BKS) müzik alanındaki etkinliklerini kesintisiz olarak sürdürüyor. 'Ertuğ & Kocabıyık Yayınları' koleksiyon değeri taşıyan eşsiz kitaplar ve dünya edebiyatından örnekler sunuyor. Borusan Kocabıyık Vakfı ile eğitime sınırsız destek veren Borusan, yetenekli gençlerin eğitimi için burs imkanı sağlıyor. Efes Vakfı ile Efes Antik Kenti'nin gelişimine ve uluslararası tanıtımına katkıda bulunmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ülkemizin gelişimine ve dünyaya tanıtımına katkıda bulunmayı görev edinen Borusan, kültürel ve sanatsal etkinlikleri destekliyor ve birçok sponsorluğa imza atıyor.
  • Kocabıyık Vakfı
  • Efes Vakfı
  • Borusan Kültür
  • Sanat Sponsorluklar
Borusan Mühendislik olarak yapmış olduğumuz sosyal sorumluluk projelerine örnekler:
Üniversitelerin iş dünyası/akademik iş birliği ile gelişim kapsamında işdünyası bilgi ve deneyimlerinin öğrencilere kazandırılması kapsamında Uludağ Üniversitesi Gemlik kampüsünde yer alan "Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu” nda her yıl akademik programda belirlenen derslere‘Öğretim Görevlisi’ olarak katılım sağlamaktayız.
Borusan Okyanus Gönüllüleri Klübümüz aracılığı ile kıyı temizliği çalışmaları kapsamında , 1 Temmuz 2012 Pazar günü ,DenizTemiz Derneği/Turmepa işbirliği ile Gemlik Küçük Kumla Sahilinde kıyı temizliği etkinliği gerçekleştirilmiştir.
 

 
ASIM KOCABIYIK’a 88. Yaş Günü Hediyesi "GEMLİK’TE MODERN KÜTÜPHANE”

Borusan olarak, Gemlik’te topluma katkı sağlayan yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda Umurbey Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde kurduğumuz ve Borusan şirketlerinin Borusan Holding Kurucusu ve Onursal Başkanımız Asım Kocabıyık’a 88. yaş günü hediyesi olarak yaptırdığı kütüphane, 2012-2013 öğretim yılının başlamasıyla birlikte hizmete açıldı. 3.500 kitap ve kaynak kapasitesine sahip olan kütüphanede iPad, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar sayesinde öğrenciler dersleriyle ilgili bilgilere kolayca erişebilecek ve tıp dünyasındaki güncel gelişmeleri yakından takip edebilecekler. Son teknolojik olanakların sunulduğu kütüphanede öğrenciler, müfredata uygun belgesel ve görsel materyal izleyebilecek, sunum yapabilecek, geniş DVD ve CD arşivi sayesinde okuduklarını görsel ve işitsel olarak da pekiştirebilecekler. Sadece Sağlık Meslek Lisesi’nde okuyan öğrencilerin değil, öğretmenlerin, velilerin ve kütüphaneden yaralanmak isteyen herkese hizmet verilecek.


Sosyal Sorumluluk - Borusan Mühendislik
Borusan Mühendislik farklı sektörlerde faaliyet gösteren üretici firmalara gereksinim duydukları makine ve teçhizatın üretimini ve endüstriyel sistemlerinin bakımlarını gerçekleştirmektedir.
Sosyal Sorumluluk, anahtar kelimeler